video
51,2 V korkeajänniteteline 280 AH litiumakku

51,2 V korkeajänniteteline 280 AH litiumakku

51,2 V:n korkeajännitteinen 280 AH:n litiumakku on täsmällisesti-suunniteltu energian varastointiratkaisu, joka on räätälöity suuri-tiheyksisiin ja monipuolisiin ympäristöihin – älykkäistä kampuksista suuriin kaupallisiin komplekseihin ja etätutkimusasemiin. Se tuottaa 14 336 kWh vakaata, mukautuvaa tehoa tilan-optimoidussa telinesuunnittelussa, ja se sopii erinomaisesti erilaisten kuormien (luokkahuoneprojektorien, ostoskeskuksen liukuportaiden, laboratoriolaitteiden) yhteensovittamiseen uusiutuvien energialähteiden kanssa, mikä tekee siitä välttämättömän järjestelmissä, joissa tehokkuus, skaalautuvuus ja keskeytymätön toiminta ovat tärkeitä.

Tuotteen esittely
Korkeajännitelitiumpariston energian varastointijärjestelmä

 

 

51,2 V:n korkea jännite ja 280 AH:n kapasiteetti moni-kuormituksen harmoniaan
Tämä 51,2 V:n jännitteellä ja 280 AH:n kapasiteetilla toimiva akku toimii "energiaorganisaattorina" monimutkaisissa ympäristöissä: se varastoi aurinkoenergiaa kampuksen katoilta luentosaleihin päiväsaikaan, purkautuu tukemaan ostoskeskuksen liukuportaita ja valaistusta illan ruuhka-aikoina ja puskuroi äkillisiä kuormituspiikkejä (esim. 20+ virrankatkaisua samanaikaisesti tutkimuslaboratoriossa) Sen jatkuva 280 A:n purkausnopeus (560 A:n aalto 20 sekunnin ajan) varmistaa, että herkät laitteet-kuten kampuksen lääketieteelliset simulaattorit tai ostoskeskuksen turvajärjestelmät-saavat tasaisesti virtaa, jolloin vältytään tietojen katoamiselta tai toimintahäiriöiltä. Korkea{12}}jännitteinen rakenne vähentää virtaa laajoissa sähköverkoissa (yleistä kampuksilla tai ostoskeskuksissa), vähentää kaapelin paksuutta 45 % ja energiahäviötä 35 % verrattuna 48 V:n järjestelmiin, mikä on siunaus suurille{16}}asennuksille, joissa on laaja johdotus.

 

 

Litiumkemia dynaamisen kuormituksen kestävyyteen
Rakennettu grafeeni-tehostetuilla LiFePO4-kennoilla, se saavuttaa 6800+ syvät syklit 100 %:n DoD:llä säilyttäen samalla 80 %:n kapasiteetin 20 vuoden jälkeen-, mikä on 12 % parempi kuin tavalliset litiumakut sekä syklin keston että dynaamisen kuormankäsittelyn suhteen. Mikä erottaa sen muista: se viihtyy"mixed{0}}intensity cycles"-esim. matalan-tarpeen luokkahuoneen LED-valot aamulla, korkea-kuormitus laboratorion sentrifugit keskipäivällä ja lataus aurinkopaneeleista iltapäivällä-jossa perinteiset akut kuluvat kaksi kertaa nopeammin. Sen grafeeniinfuusio vähentää sisäistä vastusta 25 %, mikä varmistaa minimaalisen jännitteen pudotuksen jopa nopeiden siirtymien aikana kevyiden ja raskaiden kuormien välillä, mikä on yleinen skenaario vilkkailla kampuksilla tai ostoskeskuksilla.

 

 

8ef8aa5 - 1

 

Turvallisuus

Ota käyttöön LiFePO4-akku ja Muti{1}}suojaus BMS:ltä
 

Kompakti koko ja helppo asennus

Moduulisuunnitteluapu nopeaan asennukseen

Yhteensopivuus

Yhteensopiva useimpien merkkien invertterien kanssa

Optimaalinen sähkön hinta

Pitkä käyttöikä ja erinomainen suorituskyky

Helppo skaalata

Ole toimiva olla yhdensuuntainen

Laajat sovellukset

Itse{0}}käyttö,Parranajohuippu,UPS,Varmuuskopiointi,ESS,
HESS, BESS, pankki, sairaala, koulu, tukiasema

 

 

 

Hf1b79c5136624f49b622974003cbfbc8V1

Hae3dc76e28384eea8da46eea014eaf6fF

 

880d1c

a1cd44

46c62H

 

Tuotteen kuvaus

MALLI

MECC153.6-280AH

MECC204.8-280AH

MECC256.0-280AH

MECC307.2-280AH

MECC358.4-280AH

MECC409.6-280AH

Akun tyyppi

LiFePO4 (LFP)

Akkumoduuli

51.2V 280AH

Moduulien määrä

3 kpl

4 kpl

5 kpl

6 kpl

7 kpl

8 kpl

Nimellisjännite (V)

153.6V

204.8V

256.0V

307.2V

358.4V

409.6V

Nimelliskapasiteetti (KWH)

43 kWh

57,3 kWh

71,6 kWh

86.01KWh

100,3 kWh

114,6 kWh

Mitat (mm)

575*800*1250

575*800*1530

575*800*1800

1080*800*1250

1080*800*1250

1080*800*1530

Paino (kg)

396

530

665

795

930

1060

Käyttöjännite
Alue

134-172.8V

179-230.4V

224-288V

268-345.6V

313.6-403.2V

358-460.8V

MAX lataus-/purkausvirta

200A(MAX); 100A (suositus)

Suositeltu veloitus/
Purkausvirta

200A(MAX); 100A (suositus)

Cycle Life

>6000.   25 astetta

BMS

BMS Monitoring PRM

SOC, järjestelmän jännite, virta, kennojännite, kennon lämpötila, moduulin lämpötila

Viestintä

CAN/RS-485/WIFI

YLEISTÄ

Käyttölämpötila-alue

-10 astetta -50 astetta

Kuljetus tai varastointi
Lämpötila-alue

-20 astetta -60 astetta

Kosteus

15 % - 85 % (ei tiivistymistä)

Asennus

Lattian asennus

 

43e8R1

 

Project Case

 

Hcf2397711059447ebd6e35996344d7d81

 

Hcf2397711059447ebd6e35996344d7d8A1

 

0ff8B - 1

 

0ff8B1

 

 

Yrityksemme

 

H618527476387455c987866621425ebc9

H618527476387455c987866621425ebc9m1

 

 

Tehdasnäyttö

 

Hbffc0d6e0d4342eea5b5a7072650b0d

 

Hbffc0d6e0d4342eea5b5a7072650b0da

 

Hbffc0d6e0d4342eea5b5a7072650b0dae

 

Hf91dee5e57f34dc1b8680acc5c415f0bA

 

 

Sertifikaatit

 

0e2210N1

 

 

 

FAQ

 

 

 

Mitä valvonta- ja raportointiominaisuuksia järjestelmä tarjoaa?


Järjestelmä tarjoaa kattavan valvonnan paikallisten käyttöliittymä- ja pilvi{0}}alustojen kautta. Käyttäjät voivat seurata kaikkien 51,2 V–716,8 V jännitesegmenttien ja yksittäisten 280 Ah moduulien reaaliaikaista suorituskykyä. Mukautetut raportit kuvaavat yksityiskohtaisesti energiavirtoja, säästöjä kysynnän maksujen hallinnasta ja järjestelmän kuntomittareita. Useita asennuksia hallinnoiville kalustooperaattoreille tarjoamme keskitetyn valvonnan mukautetuilla kojelaudoilla, jotka korostavat tärkeimmät suorituskykyindikaattorit kaikilla toimipaikoilla.

 

 

 

​Miten järjestelmän suunnittelu helpottaa kuljetusta ja asennusta?


Telineeseen{0}}asennettu kokoonpano toimitetaan valmiiksi-kootuina moduuleina, joissa on turvallinen pakkaus kaikille 51,2 V-716,8 V:n komponenteille. Jokainen 280 Ah:n moduuli sisältää integroidut nostopisteet käsittelyn helpottamiseksi. Värikoodattu johdotusjärjestelmä (punainen/musta virta, keltainen/vihreä tiedonsiirto) yksinkertaistaa kenttäliitäntöjä. Tarjoamme yksityiskohtaisia ​​asennusoppaita, joissa on jännitekohtaisia ​​ohjeita, ja tarjoamme virtuaalitodellisuuskoulutusta monimutkaisiin asennuksiin. Modulaarinen rakenne mahdollistaa vaiheittaisen käyttöönoton, mikä on erityisen arvokasta laajamittaisessa käyttöönotossa.

 

 

 

​Mitä takuu- ja suoritustakuita järjestelmän mukana tulee?


Tarjoamme 10-vuoden takuun 280Ah LiFePO4-kennoille ja 5 vuoden takuun tehoelektroniikalle, joka kattaa viat ja ennenaikaisen kapasiteetin menetyksen. Korkea-jännitearkkitehtuurille (51,2 V-716,8 V) takaamme 95 %:n edestakaisen hyötysuhteen ja yli 80 %:n kapasiteetin säilymisen 10 000 jakson jälkeen 80 %:n purkaussyvyydellä. Suorituskykytakuumme sisältää ilmaiset järjestelmän optimointipalvelut, jos todelliset säästöt kysyntämaksujen hallinnasta jäävät yli 15 % alle ennustetun tason. Laajennetut takuuvaihtoehdot ovat saatavilla kriittisiin sovelluksiin.

Suositut Tagit: 51,2 V korkeajänniteteline 280 ah litiumakku, Kiina 51,2 V korkeajänniteteline 280 ah litiumakku valmistajat, toimittajat

Lähetä kysely

laukku